چاپ        ارسال به دوست

به همت واحد اهدا فراهم آوری:

سمینار مرگ مغزی برای سومین سال متوالی برگزار خواهد شد

سومین سمینار دو روزه "مرگ مغزی از شناسایی تا اهدا" به همت واحد فراهم آوری اعضاء دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی 20 و 21 دی ماه در سالن امیر کبیر بیمارستان دکتر مسیح دانشوری بصورت کارگاه نظری در روز اول و کارگاه عملی در روز دوم برگزار خواهد شد.
دکتر "فرحناز صادق بیگی" دبیر علمی این سمینار, هدف از برگزاری این گردهمایی پزشکی را طرح مباحث علمی با گروههای هدف در خصوص با اهمیت تشخیص سریع مرگ مغزی عنوان کرد زیرا در صورت تشخیص به موقع مرگ مغزی توسط گروه هدف مراقبت مناسب از بیماران، احتمال اهدای عضو از افراد مرگ مغزی شده و در نتیجه نجات جان بیماران در لیست انتظار پیوند اعضاء افزایش می یابد.
دکتر صادق بیگی اذعان داشت: در این سمینار تمام مطالب مرتبط با مرگ مغزی از اتیولوژی تا شناسایی و اهدای عضو، موضوعات شرعی و حقوقی توسط اساتید مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. همچنین در روز دوم کارگاه عملی برگزار می شود که روشهای معاینه مرگ مغزی، فرآیند تایید مرگ مغزی و مراحل تعیین اعضای مناسب و اهدای عضو به صورت عملی آموزش داده می شود که در  بخش آی سی یو و اتاق عمل اجرا می گردد.
رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه در خاتمه تصریح کرد: کلیه پزشکان به خصوص پزشکان حوزه پیوند اعضا، حوزه فراهم آوری اعضا، آی سی یو، بیهوشی ، مغز و اعصاب ، نوروسرجری، اطفال و سرپرستاران می توانند در این سمینار شرکت کنند و برای هر گروه امتیاز بازآموزی اختصاص یافته است.


٠٧:٥٥ - يکشنبه ١٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٦٢٤٩    /    تعداد نمایش : ٨٤٨خروج
صفحات اجتماعی

آمار بازدیدکنندگان

بازدید از این صفحه : 792322 بار
بازديدکنندگان امروز : 5026 نفر
 
کل بازديدکنندگان : 23443045 نفر
 
بازديدکنندگان آنلاين : 24 نفر