چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز مدیریت پیوند

افزایش۴۰ درصدی آمار اهدای عضو در کشور

 روز یکشنبه در همایش روز جهانی اهداکنندگان سلول های بنیادی، دکتر مهدی شادنوش رئیس مدیریت پیوند گفت: جای خرسندی است که امروزه، یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه اهدا و پیوند عضو هستیم.

وی با بیان اینکه تمامی پیوندهای عضو در کشور امکان پذیر است، تصریح کرد: اهمیت اهدای عضو در کشور به گونه ای است که برای زنده نگه داشتن یک انسان، هواپیماهای فالکون جت با حمایت وزارت بهداشت برمی خیزد تا عضوی را از شهری به شهر دیگر منتقل کند.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: امروز با همت شما حرکت جمعی دیگری در کشور آگاهی رسانی می شود و دست یاری به سمت مردم دراز خواهیم کرد تا در شبکه ملی سلولهای بنیادی اطلاعات سلولی خود را ثبت کنند و به این ترتیب زندگی های زیادی را نجات دهند.

وی افزود: امروز بیش از ۲۴ نوع از این بیماری ها در کشور ما قابل درمان است و یقین دارم که این امر با آگاهی رسانی میسر خواهد شد، همچنان که در سال جاری با درخواستی که از هموطنان شد، ۴۰ درصد آمار اهدای عضو افزایش پیدا کرد، بنابراین یقین دارم که در سال آینده کارهای بسیار بزرگ تری نیز در حوزه سلول های بنیادی انجام خواهد شد.


١١:٥٣ - پنج شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤١١٠    /    تعداد نمایش : ٩٢٢خروج
صفحات اجتماعی

آمار بازدیدکنندگان

بازدید از این صفحه : 1472643 بار
بازديدکنندگان امروز : 4383 نفر
 
کل بازديدکنندگان : 36725667 نفر
 
بازديدکنندگان آنلاين : 3 نفر