چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت گرامیداشت روزملی اهدای عضو اهدای زندگی

 
 
مراسم تجلیل از خانواده های اهدا کننده عضو منطقه۱۳ برگزار شد.
 
طی مراسمی با حضور معاون و مدیرفرهنگی واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، شهردار و معاونین شهرداری منطقه ۱۳، چهره های ورزشی و هنری، از هفت خانواده اهدا کننده عضو تجلیل به عمل آمد.
به گزارش شورای فرهنگی واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری به مناسبت روز  ملی اهدای عضو اهدای زندگی، مراسم تقدیر از هفت  خانواده اهدا کننده عضو با حضور دکتر فریبا قربانی معاون واحد،  جناب آقای مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳ ، جناب آقای خشایار راد بازیگر سینما و تلویزیون، جناب آقای محمدرضا مهدوی بازیکن سابق تیم ملی و باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و دیگر چهره‌های هنری به ابتکار شورای فرهنگی واحد فراهم آوری و همت اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ برگزار شد.
 
 
 
 
 
  
دکتر فریبا قربانی با اشاره به اینکه ایران در خصوص اهدای عضو در خاورمیانه رتبه نخست را دارد گفت: در کنار ظرفیت‌های تخصص و دانش پیوند، توجه به لزوم افزایش باورهای اهدای عضو در جامعه ضروری است، باور به این موضوع که مرگ ما می‌تواند در حیات دوباره بخشیدن به شخص دیگر نقش پر رنگی داشته باشد.
 
در ادامه مجتبی شکری، شهردار منطقه با تقدیر از خانواده‌های بیمارانی که با اهدای عضو عزیزان خود زندگی دوباره بخشیدند، ضمن ابراز همدری با این عزیزان  گفت: یکى از سخت‏‌ترین و جانکاه‌‏ترین مصیبت‌ها، مصیبت از دست دادن فرزند به عنوان عزیزترین فرد در زندگی است که شما عزیزان ضمن تحمل این غم بزرگ با  از خود گذشتگی و فداکاری، به اهدای اعضای فرزند خود رضایت دادید که این اقدام خداپسندانه،  طبیعتاً بالاترین پاداش ها  را به دنبال خواهد داشت.
ایشان توفیق اهدای عضو را نتیجه توجه الهی دانست و افزود: این اقدام نصیب هر کس نمی‌شود و از خدا می‌خواهم، مرگمان را به نحوی قرار بدهد تا بتوانیم از آن طریق به هم‌نوعان خود در لحظات آخر زندگی خدمت کنیم.
شهردار منطقه ضمن تسلیت به  خانواده‌ها و آرزوی صبر برای آنها و طلب  رحمت الهی برای درگذشتگان  یادآور شد: اهدای عضو و نجات افراد، اقدامی خداپسندانه محسوب می‌شود که به عده‌ای فرصت دوباره نفس کشیدن و زندگی کردن می‌دهد و بدون تردید این کار برای همیشه ماندگار است و تمرینی زیبا برای بخشندگی است.
 
خیر مقدم معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه، پخش فیلم شناسایی تا اهدای واحد فراهم آوری،  موشن گرافی معرفی واحد و کلیپ "سه دقیقه" با محوریت اهدای عضو و اهدای لوح تقدیر و هدیه به رسم یادبود توسط شهردار از جمله بخش‌های این مراسم بود.


١٥:٢٠ - پنج شنبه ٦ خرداد ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٤٩٥٧    /    تعداد نمایش : ١٩٨خروج
صفحات اجتماعی

آمار بازدیدکنندگان

بازدید از این صفحه : 1477662 بار
بازديدکنندگان امروز : 3812 نفر
 
کل بازديدکنندگان : 36992477 نفر
 
بازديدکنندگان آنلاين : 6 نفر