چاپ        ارسال به دوست

جلسه هماهنگ‌کنندگان پیوند اعضا

جلسه هماهنگ‌کنندگان پیوند اعضای بیمارستان با حضور مدیر فرهنگی واحد برگزار شد.

در این جلسه دکتر سید کیهان هادی صادق، پزشک هماهنگ‌کننده ارشد بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با ارائه گزارشی از عملکرد پزشکان هماهنگ‌کننده، گفت: پزشک معالج و کادر پرستاری مبدا، نقش مهم و اثرگذاری زیادی در ایجاد نگرش مناسب در خانواده اهدا کننده نسبت به نماینده معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی برعهده دارند.

وی اشاره داشت: در این راستا، عدم اختصاص اتاق مناسب برای برگزاری جلسه رضایت از جمله موانع همکاری موثر به شمار می‌رود و این عوامل سهم عمده‌ای در جلب رضایت خانواده فرد اهدا‌کننده دارد. به طور مثال، خانواده اهدا کننده‌ای که نسبت به خرید و فروش اعضای اهدایی شک و تردید داشت، یا خانواده دیگری به رغم درگیری با چالش بستری ولی دم در بیمارستان مبدا، به دلیل برخورد مناسب به اهدای اعضای فرزندان خود رضایت دادند.

 

در ادامه جلسه دکتر احسان علی بیگی، مدیر فرهنگی واحد ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های خستگی ناپذیر تمام عوامل شناسایی، تشخیص، انتقال، تایید مورد مرگ مغزی، گفتند: ارتباط مستقیم و سازنده با خانواده‌های اهدا کننده توسط هماهنگ‌کنندگان پیونداعضا صورت می‌گیرد و از این رو، شناسایی خانواده‌های با نگرش مثبت جهت دعوت به همکاری در آینده جهت ارتقای سطح فرهنگی جامعه توسط هماهنگ‌کننده‌ها قابل انجام است.

دکتر علی بیگی در ادامه با شرح جایگاه فرهنگی هماهنگ کننده‌ها در ارتقای آگاهی جامعه نسبت به موضوع مرگ مغزی و اهدای عضو گفت: هر مورد مرگ مغزی‌شده تا رسیدن به مرحله اهدا، مراحل و چالش‌های خاص و متعددی را پشت سر می‌گذارد و هماهنگ‌کننده، شاهد و راوی این مراحل است. بنابراین لازم است برای تولید محتوای فرهنگی این مطالب و چالش‌ها به اطلاع مدیر فرهنگی رسانده شود.

در پایان دکتر شهرزاد غفاریان، دبیر علمی دومین فراخوان جذب هماهنگ‌کننده پیوند اعضای بیمارستان اشاره کرد: در حال حاضر با توجه به گسترش فعالیت‌ها در واحد، نیاز به جذب هماهنگ‌کننده بیش از پیش احساس می‌شود و تدوین کارگاه آموزشی کامل و جامع با کمک سایر هماهنگ‌کنندگان مجرب، خروجی مفیدتری در پی خواهد داشت.

در ادامه دکتر غفاریان با شرح برنامه عملیاتی دوره گفت: در این راستا دوره آموزش تئوری با تاکید بر مسائل فلسفی و بالینی، روزهای 6و 7 آبان ماه از ساعت 14 تا 17 در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری توسط سخنرانان این حوزه برگزار خواهد شد. گفتنی است در بخش عملی این دوره، جذب شوندگان به گروه‌های کوچک تقسیم شده و مسئولیت هدایت آن‌ها به سرگروه‌ها (هماهنگ‌کننده های توانمند و باتجربه) سپرده خواهد شد.


١١:١٦ - پنج شنبه ٢٩ مهر ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٩٢٦٦    /    تعداد نمایش : ١١٢خروج
صفحات اجتماعی

آمار بازدیدکنندگان

بازدید از این صفحه : 1477694 بار
بازديدکنندگان امروز : 4207 نفر
 
کل بازديدکنندگان : 36992873 نفر
 
بازديدکنندگان آنلاين : 6 نفر