چاپ        ارسال به دوست

قسمت پنجم بالان : " یک کارت، هشت روزنه امید "

در شب ۱۸م خرداد‌ماه ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۰ پنجمین قسمت برنامه‌ی بالان از شبکه ی دو سیما پخش شد‌، در این قسمت از برنامه که به میزبانی هنرپیشه‌ی کشورمان رامین ناصر نصیر برگزار شد؛ دکتر فریبا قربانی (قائم مقام واحد اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) و دکتر احسان علی بیگی (معاون فرهنگی واحد اهدای عضو بیمارستان دکتر مسیح دانشوری) حضور داشتند.

برنامه‌ی بالان با هدف ایجاد انگیزه و امید و پرداختن به موضوعات مختلفی مانند اهدای عضو، سرطان، لکنت، معلولیت، سالمندان، ورزش، تئاتر و... در حال پخش می‌باشد.

برنامه با این مضمون شروع شد: " اگر امید نبود هیچ مادری کودکش را شیر نمی‌داد و هیچ باغبانی نهال نمی‌کاشت " در طی برنامه نیز مهمانان هرکدام نظر خویش را در مورد امید بیان کردند؛ دکتر قربانی اشاره کرد امید حالتی است که می‌توان آموخت و دکتر علی بیگی عرض کردند که فرآیند اهدای عضو فرآیندی است که از کوچک‌ترین روزنه‌ها می‌توان امید زندگی برای بیماران نیازمند عضو پیوندی فراهم کرد.
در بخشی از برنامه نیز به ابهام‌زدایی پرداخته شد و باورهای نادرست را بررسی کردند و بر اساس پژوهش‌ها بیان کردند که در حالت عادی بعد ازمرگ مغزی فرد، امید به زنده شدن مجدد ایشان نوعی امید واهی است زیرا مرگ مغزی، مرگ قطعی فرد است؛ هنگامی که مرگ مغزی برای فردی رخ دهد، امید راستین : امید به ادامه حیات اعضای بدن فرد در بدن‌های دیگر است که این مهم به کمک فرایند اهدای عضو محقق می‌شود.

سپس از رامین ناصر نصیر به‌عنوان حامی و سفیر اهدای عضو در ایران قدردانی شد و در پی درخواست دکتر علی بیگی، رامین ناصر نصیر از داریوش فرضیایی ( عمو پورنگ ) و امیر غفارمنش برای دریافت کارت اهدای عضو دعوت کرد. می‌دانیم که هر کارت اهدای عضو، ممکن است به نجات هشت جان منتهی شود.

شایان ذکر است هم‌زمان با ورود مهمانان به صحنه روایتی از جان آفرینی ( اهدا ی عضو ) شنیده شد که روایت کرد یک قلب چطور می‌تواند پس از مرگ به تپش ادامه دهد، حکایتی که راوی امید و ایثار بود و قلب و ذهن ببیندگان را متاثر کرد.

برای مشاهده ویدئو کامل برنامه بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://telewebion.com/episode/0x28c22ed


٢٠:٢٧ - يکشنبه ٢٢ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٦٠٠    /    تعداد نمایش : ٩٠خروج
صفحات اجتماعی

آمار بازدیدکنندگان

بازدید از این صفحه : 1612103 بار
بازديدکنندگان امروز : 1094 نفر
 
کل بازديدکنندگان : 39501315 نفر
 
بازديدکنندگان آنلاين : 3 نفر