چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز مدیریت پیوند می گوید:

مرگ مغزی پایان زندگی است؟

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: مرگ مغزی پایان زندگی است و فردی که به مرگ مغزی مبتلا شده امکان بازگشت به حیات را ندارد.

مهدی شادنوش گفت: مرگ مغزی با کما متفاوت است در کما امکان بازگشت فرد به زندگی وجود دارد اما در مرگ مغزی این امکان منتفی است.

وی افزود: وقتی پزشکی اعلام می کند فردی دچار مرگ مغزی شده ، به این معنا است که امکان حیات مجدد فرد وجود ندارد و نباید انتظار داشت که فرد به زندگی عادی برگردد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت اظهار کرد: با تصمیم به موقع خانواده ها می توان جان سایر افرادی که نیاز به عضو پیوندی دارند را نجات داد.

شادنوش با اشاره به آنکه زمان طلایی برای اهدای عضو وجود دارد بسیار کم است اضافه کرد: در برخی از کشورها میانگین رضایت خانواده ها ۴ تا ۶ دقیقه است زیرا فرهنگسازی در این کشورها انجام شده است و مردم اطلاعات جامعی در خصوص مرگ مغزی پیدا کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه در ایران گاهی زمان رضایت گیری از خانواده ها تا در ایران تا ۹۰ ساعت طول می کشد اضافه کرد: باید بحث اهدای عضو در ایران فرهنگسازی شود و مردم بیشتر با مرگ مغزی و اهدای عضو و اثرات مثبت آن آشنا شوند.


١٢:٣١ - سه شنبه ١٥ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٨١٣٨٢    /    تعداد نمایش : ١٥٢٢خروج
صفحات اجتماعی

آمار بازدیدکنندگان

بازدید از این صفحه : 1477705 بار
بازديدکنندگان امروز : 4497 نفر
 
کل بازديدکنندگان : 36993164 نفر
 
بازديدکنندگان آنلاين : 3 نفر