چاپ        ارسال به دوست

به همت واحد فراهم آوری اعضا برگزار می شود:

پنجمین کنفرانس دو روزه مرگ مغزی "از شناسایی تا اهدا"

پنجمین کنفرانس دو روزه مرگ مغزی" از شناسایی تا اهدا" به همت واحد فراهم آوری اعضاء دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی27 و 28 آذر ماه در سالن امیر کبیر بیمارستان دکتر مسیح دانشوری بصورت کارگاه نظری در روز اول و کارگاه عملی در روز دوم برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری این گردهمایی پزشکی  طرح مباحث علمی با گروههای هدف در خصوص با اهمیت تشخیص سریع مرگ مغزی عنوان کرد زیرا در صورت تشخیص به موقع مرگ مغزی توسط گروه هدف مراقبت مناسب از بیماران، احتمال اهدای عضو از افراد مرگ مغزی شده و در نتیجه نجات جان بیماران در لیست انتظار پیوند اعضاء افزایش می یابد.

در این سمینار تمام مطالب مرتبط با مرگ مغزی از اتیولوژی تا شناسایی و اهدای عضو، موضوعات شرعی و حقوقی توسط اساتید مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. همچنین در روز دوم کارگاه عملی برگزار می شود که روشهای معاینه مرگ مغزی، فرآیند تایید مرگ مغزی و مراحل تعیین اعضای مناسب و اهدای عضو به صورت عملی آموزش داده می شود که در  بخش آی سی یو و اتاق عمل اجرا می گردد.

کلیه پزشکان به خصوص پزشکان حوزه پیوند اعضا، حوزه فراهم آوری اعضا، آی سی یو، بیهوشی ، مغز و اعصاب ، نوروسرجری، اطفال و سرپرستاران می توانند در این سمینار شرکت کنند و برای هر گروه امتیاز بازآموزی اختصاص یافته است.

 


١٢:١٤ - پنج شنبه ١٤ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٩٣٣    /    تعداد نمایش : ٨٩٣



خروج




صفحات اجتماعی

آمار بازدیدکنندگان

بازدید از این صفحه : 1477683 بار
بازديدکنندگان امروز : 4080 نفر
 
کل بازديدکنندگان : 36992745 نفر
 
بازديدکنندگان آنلاين : 4 نفر