چاپ        ارسال به دوست

کنفرانس مرگ مغزی:

پنجمین کنفرانس دو روزه مرگ مغزی "از شناسایی تا اهدا"برگزار شد

 

به همت واحد فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، پنجمین کنفرانس «مرگ مغزی، از شناسایی تا اهدا» با استقبال چشمگیر پزشکان و پرستاران مراکز اهدای عضو سراسر کشور و نمایندگان بیمارستان‌های تهران در تاریخ 27 و 28 آذرماه 1398 در سالن امیرکبیر بیمارستان برگزار شد.

به گفته‌ی دکتر فرحناز صادق‌بیگی، دبیر علمی این کنفرانس دو روزه که از امتیاز بازآموزی و کارگاه آموزش عملی نیز برخوردار بود حدود 165 نفر از 19 مرکز شناسایی و 15 مرکز فراهم‌آوری و 40 بیمارستان شهر تهران 18 مبحث کلیدی کلیت فرآیند اهدای عضو اعم از شناسایی، معاینات و تشخیص مرگ مغزی، مراقبت پزشکی از فرد مرگ مغزی، موارد مجاز و ممنوعیت‌های اهدای عضو، نحوه‌ی برداشت اعضا در اتاق عمل، چالش‌های اهدای عضو در کودکان، مسمومین و تومورهای مغزی و نیز مباحث اجتماعی، حقوقی و فقهی مرتبط را با اجرای استادان هر بخش آموزش دیدند.

دکتر مهدی شادنوش، ریاست مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این کنفرانس با اشاره به جایگاه رفیع ایران درکل قاره‌ی آسیا و کشورهای اسلامی در زمینه‌ی اهدای عضو از مرگ مغزی، ابراز امیدواری کرد که آمار اهدای عضو کشور در سال 1398 نسبت به سال گذشته با جهشی خیره‌کننده از 11 اهدای عضو به ازای هر یک میلیون جمعیت کشور به عدد 15 ارتقا یابد. وی همچنین پیشتازی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در آموزش تخصصی و عمومی مفاهیم مرگ مغزی و اهدای اعضا را ستود و از برگزاری دو کنگره‌ی متفاوت در عرض یک سال توسط واحد فراهم‌آوری این بیمارستان تقدیر کرد.

در کنار سخنرانی‌های علمی، مراسم رونمایی از شیوه‌ی جدید صدور کارت اهدای عضو با نام «کارت اهدای زندگی» نیز با حضور دکتر محمد ورهرام، مدیر محترم بیمارستان، مسوولان محترم بانک ملی و نمایندگان شرکت مجری برگزار شد. به گفته‌ی دکتر مسعود مظاهری، دبیر اجرایی این کنفرانس، کارت جدید و عکس‌دار اهدای زندگی که می‌تواند به عنوان کارت شناسایی نیز به کار رود پس از ثبت‌نام اولیه در وبسایت رسمی مرکز اهدای عضو به نشانی www.ehda.ir در هر شعبه‌ی بانک ملی در سراسر ایران قابل دریافت است و این قابلیت را دارد که به شبکه‌ای از انواع تخفیفات خرید متصل شود و با این ابتکارها امید است که کارت اهدای عضو از رونق و رواج اجتماعی بیشتری برخوردار گردد.


٠٨:٣٤ - پنج شنبه ٢٨ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٦٤٦٠    /    تعداد نمایش : ٩٥٦خروج
صفحات اجتماعی

آمار بازدیدکنندگان

بازدید از این صفحه : 1477708 بار
بازديدکنندگان امروز : 4527 نفر
 
کل بازديدکنندگان : 36993194 نفر
 
بازديدکنندگان آنلاين : 8 نفر