چاپ        ارسال به دوست

همایش اهدا و ورزش

 
در حاشیه برگزاری همایش اهدا و ورزش؛
 
ساعی: مشارکت جامعه تکواندو در کمپین اهدا عضو ستودنی است / زهرا باغبانی باعث افتخار ماست
 
رئیس فدراسیون تکواندو گفت: کمپین اهدا عضو از سال ۹۴ با عنوان نفس قهرمان با حضور مسئولین و قهرمانان فدراسیون تکواندو کشور در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری به عنوان اولین فدراسیون ورزشی حامی #اهدایعضواهدای_زندگی راه اندازی شد.
 
به گزارش شورای فرهنگی واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری؛ همایش اهدا و ورزش با هدف ترویج فرهنگ‌ اهدای عضو در کشور دوشنبه ۲۳ خردادماه با حضور رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، جمعی از مسئولین کمیته ملی المپیک، کمیسیون اخلاق، پیشکسوتان و جمعی از روسای فدراسیون‌های ورزشی در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
 
هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو در این مراسم گفت: با توجه به اهمیت و ترویج فرهنگ اهدای عضو و جایگاه ویژه مسئولیت اجتماعی  در امر ورزش پهلوانی و قهرمانی، فدراسیون تکواندو به‌عنوان اولین فدراسیون از سال ۹۴  کمپینی با عنوان نفس قهرمان راه اندازی کرد و تاکنون بیش از ۹۰۰ تکواندکار در این کمیپن کارت اهدای عضو دریافت کرده‌اند.
 
وی افزود: اجرای این طرح با حضور اعضای تیم ملی تکواندو در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری شروع شد و با ابتکار این بیمارستان، کارت اختصاصی برای تکواندوکاران طراحی و صادر شد، لازم به ذکر است در سال‌روز ملی اهدای عضو سال ۱۴۰۱ سامانه کمپین نفس قهرمان در سایت فدراسیون تکواندو نیز راه اندازی شد.
 
ساعی گفت: به لطف خدا در کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک از ایده‌ای که فدراسیون تکواندو ۷ سال قبل با حمایت‌ بیمارستان دکتر مسیح دانشوری شروع کرده و انجام داده استفاده شده و در حال حاضر طرح مشابهی بین تمام فدراسیون‌ها اجرا خواهد شد.
رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه خوشحالم که قهرمانان و مدال آوران در کنار فعالیت‌های ورزشی به مسئولیت‌های اجتماعی خود نیز می‌پردازند در ادامه بیان کرد: امیدوارم که قهرمانان و ورزشکاران ما بتوانند سفیران خوبی در این مسیر باشند تا به ترویج اهدای زندگی کمک کنند.
وی در پایان ضمن تشکر ویژه از خانواده جان‌آفرین زهرا باغبان آزاد تکواندو کار ۱۳ ساله تبریزی اعضای حیات‌بخشش ناجی جان بیماران نیازمند عضو پیوندی شد، افزود: امروز افتخار می‌کنم که اهدا کننده اعضا از خانواده تکواندوکار بود.
 
گفتنی است درپایان این مراسم از سوی کمیته ملی المپیک، از خانواده زهرا باغبان تجلیل شد همچنین از سوی فدراسیون تکواندو از دکتر علی‌بیگی معاون فرهنگی واحد اهدای عضو بیمارستان دکتر مسیح دانشوری به پاس هفت سال همراهی و حمایت از فعالیت‌های فدراسیون تجلیل و قدردانی شد.


٢٣:٥٦ - يکشنبه ٢٩ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٨٠٧    /    تعداد نمایش : ٨٩خروج
صفحات اجتماعی

آمار بازدیدکنندگان

بازدید از این صفحه : 1612104 بار
بازديدکنندگان امروز : 1110 نفر
 
کل بازديدکنندگان : 39501331 نفر
 
بازديدکنندگان آنلاين : 4 نفر