• تاریخ انتشار : 1403/02/29 - 10:21
  • بازدید : 74
  • تعداد بازدیدکننده : 70
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
برپایی کارگاه آموزشی در شبکه بهداشت و درمان قرچک ورامین و تقدیر از خانواده جان آفرین روشنک عمومی

برپایی کارگاه آموزشی در شبکه بهداشت و درمان قرچک ورامین

برگزاری کارگاه آموزشی در شبکه بهداشت و درمان قرچک ورامین 

کارگاه آموزشی اهدای عضو در شبکه بهداشت و درمان قرچک ورامین به همت واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۲۷ اردیبهشت ماه برگزار شد.

به گزارش شورای فرهنگی واحد، این کارگاه با هدف آموزش رابطین سلامت شهرستان قرچک ورامین در محل  این مرکز بهداشت برگزار شد.

دکتر عباس افشار، رئیس شبکه بهداشت و درمان قرچک ضمن خوشامدگویی، با اشاره به نقش مهم رابطین سلامت در اشاعه فرهنگ اهدا و رویکرد درست به مقوله مرگ مغزی تاکید کرد: همکاری در خصوص آموزش همه ی اقشار در رابطه‌ با اهدای عضو وظیفه اجتماعی همه نهادها می باشد و مختص ارگان خاصی نیست.

دکتر قربانی در ادامه با اشاره به دلایل عدم رضایت به اهدای عضو اظهار کرد: در صورت آگاهی کافی خانواده ها درباره تفاوت مرگ مغزی و کومای قابل برگشت زمانی که آنها با مسئله مرگ مغزی مواجه می شوند با توجه به فرصت اندک تصمیم گیری برای اهدا، می توانند تصمیم درست را در زمان مناسب گرفته و عزیز مرگ مغزی خود را جان آفرین نمایند.

مهدیه حضرتی در این جلسه با توضیح مراحل فرایند اهدای عضو و اهمیت کارت اهدای عضو خاطرنشان کرد: کارت اهدای عضو مبنای قانونی جهت تصمیم به اهدا نیست و رضایت ولی دم ضروری می باشد.

تقدیر از خانواده عزیزی جان آفرین در شبکه بهداشت قرچک ورامین 

جلسه تقدیر از خانواده عزیز جان آفرین" روشنک عمومی"، ۲۷ اردیبهشت در شبکه بهداشت قرچک ورامین برگزار شد.

به گزارش شورای فرهنگی واحد، این جلسه با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان قرچک ورامین، قائم مقام شبکه فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همسر و فرزندان جان آفرین روشنک عمومی برگزار شد.

خانواده جان آفرین روشنک عمومی با اهدای اعضای عزیزشان،چندین خانواده چشم انتظار نیازمند پیوند عضو را از نگرانی درآوردند و به آن بیماران زندگی دوباره بخشیدند.

*فعالیت رابطین سلامت شبکه بهداشت و درمان قرچک ورامین به عنوان سفرای اهدای عضو 

تعدادی از رابطین سلامت شبکه بهداشت و درمان قرچک ورامین اعلام آمادگی کردند تا به عنوان سفیر اهدای عضو نیز فعالیت نمایند.

به گزارش شورای فرهنگی واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این رابطین سلامت عنوان کرده اند  با هدف گسترش فرهنگ اهدای عضو در جامعه به عنوان سفیر اهدا نیز فعالیت خواهند نمود؛ لذا آموزش های تخصصی به آنها در راس برنامه های واحد در سال ۱۴۰۳ قرار خواهد گرفت.

 

 

  • گروه خبری : خبر جدید
  • گروه خبری : 142558
کلمات کلیدی

تصاویر

×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

تنظیمات قالب