• تاریخ انتشار : 1403/02/25 - 09:58
  • بازدید : 218
  • تعداد بازدیدکننده : 195
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
برگزاری غرفه اهدای عضو و نشست علمی در بیمارستان شرکت نفت.

برگزاری غرفه اهدای عضو و نشست علمی در بیمارستان شرکت نفت

بسمه تعالی 

برگزاری غرفه اهدای عضو و نشست علمی در بیمارستان شرکت نفت.

به گزارش شورای فرهنگی واحد فراهم آوری اعضای  پیوندی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، جلسه ای به منظور آگاهی رسانی و ایجاد نگرش مثبت در خصوص اهدای عضو از موارد مرگ مغزی  در بیمارستان شرکت نفت  برگزار گردید.

مهدیه حضرتی در این خصوص گفت آموزش تخصصی کادر درمان از جمله فعالیت های متنوع  واحد اهدای عضو دانشگاه می باشد که در سال ۱۴۰۳ در نظر داریم  ماهانه یک  تا دو برنامه آموزشی تخصصی جهت بهبود مستمر فرایند در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه داشته باشیمدر این جلسات سعی در ارائه پروتکل ها و دستورالعمل ها در بیمارستان ها داریم تا همکاران محترم از مراحل اهدای عضو آگاهی داشته باشند.

دراین جلسه آقای دکتر علی شاه آبادی معاونت محترم درمان و متخصص طب اورژانس به تاریخچه و اهمیت پیوند در ایران اشاره کردند و موانع آن را برشمردند .همچنین فتوای امام (ره) که در تاریخ۳۱ اردیبهشت سال ۱۳۶۸ اخذ شده است را مبنای فرآیند اهدا دانستند. در ادامه دکتر قربانی قائم مقام واحد اهدای عضو با طرح سوالاتی پیرامون اهمیت آگاهی رسانی به کادر درمان صحبت کردند.

 دکتر قربانی گفتند در سال گذشته ۹۶ مورد اهدای عضو داشته ایم که یک عزیز اهدا کننده از بیمارستان شرکت نفت به واحد فراهم آوری اعضا منتقل شده است. دکتر قربانی با اشاره به این نکته که بیمارستان شرکت نفت دارای  بخش های مغز و اعصاب و جراحی اعصاب است پیشنهاد کردند تمام دهندگان احتمالی در این بیمارستان با جدیت بررسی  شوند.

همچنین خانم دکتر مرضیه قدرتی متخصص داخلی مغز و اعصاب بیمارستان در مورد تشخیص مرگ مغزی و ملاحظات لازم در موارد مسمومیت ها و وجود رفلکس های نخاعی صحبت کردند.   

دکتر شهرابی متخصص آی سی یو و مراقبت های ویژه بیمارستان نیز نحوه مراقبت از بیماران مرگ مغزی، تنظیم مایعات و پایدار نمودن همودینامیک بیمار را توضیح دادند .

همچنین مهدیه حضرتی مسئول آموزش تخصصی ، راهکارهای شناسایی اهداکنندگان احتمالی، ابعاد همکاری با واحد، چالش های موجود در هر مرحله از فرآیند اهدا و نقش رابط پیوند را مطرح نمودند.

 .در پایان دکتر قربانی از همکاران بیمارستان شرکت نفت جهت پیوستن به مجمع فرهنگی واحد اهدای عضو دعوت بعمل آورد تا در پروژه آموزش جامعه فعالیت نمایند

  • گروه خبری : خبر جدید
  • گروه خبری : 142408
کلمات کلیدی

تصاویر

×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

تنظیمات قالب