• تاریخ انتشار : 1402/09/28 - 13:34
  • بازدید : 790
  • تعداد بازدیدکننده : 724
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تهیه و توزیع باکس‌های اعضا برای نخستین بار در کشور

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تهیه باکس‌های انتقال اعضا و توزیع آن بین بخش‌های پیوند اعضا در سراسر کشور به منظور حفظ، بقا و افزایش کیفیت اعضای پیوندی خبر داد.

دکتر سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که اهدا عضو یک عمل نجات بخش و ارزشمند است، گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی و واحدهای فراهم آوری اعضا، میزان اهدا عضو به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

وی افزود: در شش ماه اول سال 1402، در مجموع یک هزار و 936 پیوند عضو صورت گرفته که نسبت به سال گذشته 12 درصد رشد را شاهد بوده‌ایم. فرآیند انتقال عضو پیوندی یک فرآیند پیچیده و چند وجهی است که نیاز به همکاری و هماهنگی چندین سازمان دارد.

دکتر کریمی با بیان اینکه می‌توان فرآیند انتقال عضو پیوندی را تسهیل کرده و به افزایش اهدای عضو کمک کرد، به همکاری و هماهنگی سازمان‌های مختلفی از جمله هوانیروز، سازمان اورژانس کشور، سازمان اورژانس هوایی و مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پیوند عضو و انتقال هوایی اعضای پیوندی اشاره کرد.

وی گفت: به منظور حفظ، بقا و افزایش کیفیت اعضای پیوندی، مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای نخستین بار اقدام به تهیه باکس‌های انتقال اعضا و توزیع آن بین بخش‌های پیوند اعضا در سراسر کشور کرده است.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: این باکس‌ها با ثبت درجه حرارت درطول مسیر، از زمان برداشت اعضا از اهداکننده مرگ مغزی تا زمان رسیدن به محل عمل پیوند عضو به گیرنده به کیفیت و بقای عضو پیوندی کمک می‌کند.

  • گروه خبری : خبر جدید
  • گروه خبری : 136540
×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

تنظیمات قالب