• تاریخ انتشار : 1403/02/30 - 12:13
  • بازدید : 182
  • تعداد بازدیدکننده : 160
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
شرکت پست جمهوری اسلامی ایران یاور و همراه اهدای عضو ایران

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران یاور و همراه اهدای عضو ایران

شرکت پست جمهوری اسلامی ایران یاور و همراه اهدای عضو ایران

در هفته ملی بزرگداشت اهدای عضو،  مرکز تجزیه و مبادلات پستی کشور میزبان خانواده جان آفرین علیرضا شجاعی راد، تیم اهدای عضو دانشگا علوم پزشکی شهید بهشتی و هکاران محترم پست بود.

به گزارش شورای فرهنگی اهدا، در  این جلسه که به همت واحد آموزش شبکه فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و روابط عمومی پست جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد آقای سعید شریف‌زاده عضو هیات مدیره شرکت ملی پست با اشاره به فعالیت های ارزشمند این شرکت در مشارکت های مختلف اجتماعی و خصوصا بحران‌هایی از قبیل کرونا از همکاران این شرکت تقدیر به عمل آورد. او گستره فعالیت‌های این شرکت را در به ثمر رساندن رسالت سایر ارگان‌ها ضروری دانست. آقای شریف‌زاده پیوند اعضا از موارد مرگ نغزی را از افتخارات کشور عزیزمان دانست و همراهی جامعه و متخصصین سلامت را برای نیل به اهداف پیوند ضروری دانست. شریف زاده ضمن اشاره به حسن خلق جناب آقای شجاعی راد که سال‌ها در شرکت پست خدمت رسانی کرده و با اهدای اعضای خویش نجات بخش هموطنانش گشته است ، گفت شهیدان بزرگوار اسلام با اهدای جان خود در زمان حیات به کشور خدمت کرده اند و افراد مرگ مغزی با مرگ ارزشمندی مواجه شدند که بزرگواری خانواده شان که ریشه در روحیه ی بخشش افرد مرگ مغزی داشته است به گونه ای دیگر به هموطنان خود کمک کرده اند.

دکتر فریبا قربانی قائم مقام واحد فراهم‌آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این مطلب که با شروع به کار این واحد در سال ۱۳۸۳ بوده و شاهد تعداد زیادی از عدم رضایت به اهدای عضو بودیم که سبب شد در سال ۱۳۸۴ وبسایت رسمی ehda.ir شروع به کار کند و با ثبت نام متقاضیان دریافت کارت اهدای عضو، این فرهنگ گسترش یابد. دکتر قربانی شرکت محترم پست را از همان زمان شروع به کار، یاور فرهنگ اهدا دانست که با ارسال مرسوله های پستی حاوی کارت های اهدای عضو  نهال نوپای اهدا را آبیاری کرد. دکتر قربانی در این خصوص گفت بالغ بر 5 میلیون کارت اهدا صادر شده است که تعداد زیادی از انها توسط شرکت محترم پست به مقصد رسیده است و هر پستچی کارت اهدا یک سفیر اهدای عضو بوده است . دکتر قربانی با اشاره به این موضوع که تا کنون در حدود 2500 اهدای عضو در مجموعه اهدای عضو دانشگاه شهید بهشتی سبب فراهم آوری بیش از 6000 عضو پیوندی شده است، گفت برخی خانواده ها در پاسخ به درخواست اهدای عضو علی رغم پذیرش موضوع مرگ مغزی از ترس زیر سوال رفتن و محکوم شدن به فروش اعضا از اهدای عضو عزیزشان خودداری می کنند و ترجیح می دهند اعضا به زیر خاک رود ولی اهدا نشود. دکتر قربانی از تمام حاضرین درخواست کرد خود را نسبت به موضوع مرگ مغزی مسئول بدانند و در مواجه با این شرایط به تصمصم گیری درست افراد خانواده کمک نمایند.

در این جلسه یک عزیز پیوند شده کبد به عنوان نماینده افراد گیرنده عضو پیوندی حاضر شد و با تقدیر از خانواده جان آفرین شجاعی راد سلامتی خود و دیگر پیوند شده ها را مرهون بخشش شجاعی رادها دانست.

شایان ذکر است تقدیرنامه هایی از سوی دکتر علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان دکتر مسیح دانشوری و وزیر محترم ارتباطات به خانواده بزرگوار جان آفرین علیرضا شجاعی راد اهدا شد.  

 

  • گروه خبری : خبر جدید
  • گروه خبری : 142656
کلمات کلیدی

تصاویر

×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

تنظیمات قالب